Test SARS-CoV-2 IgG w naszych przychodniach

Szanowni Państwo!

Poszerzamy naszą ofertę badań laboratoryjnych o oznaczenie ilościowe przeciwciał IgG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Koszt badania dla pacjentów zadeklarowanych w naszej przychodni wynosi 140zł, w pozostałych przypadkach 150zł. Czas oczekiwania na wynik badania wynosi do 3 dni roboczych.

Dodatkowe informacje znajdują się w załączniku poniżej. W celu umówienia wizyty i zebrania wywiadu epidemiologicznego prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją:
tel. 606 890 610
tel. 32 285 19 77
tel. 32 285 80 80

Badanie wykonujemy w filiach:
Tarnowskie Góry - Centrum, ul. Mickiewicza 8, godzina 7-10
Tarnowskie Góry - Lasowice, ul. Leśna 23, godzina 8-10


Przeciwciała IgG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (SARS-CoV-2 IgG)
informacja dot. badania

Test SARS-CoV-2 IgG został opracowany w celu wykrywania przeciwciał klasy IgG przeciwko białku nukleokapsydu wirusa SARS-CoV-2, wywołującego COVID-19.

    Cel badania:
  • identyfikacja osób, które przeszły zakażenie bezobjawowo lub skąpo objawowo
  • ustalenie rozpowszechnienia zakażanie w populacji
    Przygotowanie pacjenta:
  • pacjent nie musi być na czczo
  • pobierany materiał: krew

Szczegółowa charakterystyka:
Oznaczenie wykonywane metodą CMIA na analizatorze renomowanej firmy Abbott, przy wykorzystaniu zestawu odczynnikowego tej firmy. Przeciwciała IgG przeciwko wirusowi SAR-CoV- 2 pojawiają się w surowicy w ciągu kilku dni do dwóch tygodni od wystąpienia objawów. Trwałość przeciwciał IgG pozwala na identyfikację osób, które zostały zakażone w przeszłości. Interpretacja wyniku należy do lekarza. Wynik należy interpretować w połączeniu z badaniem klinicznym oraz wynikami innych badań laboratoryjnych. Wynik ujemny nie wyklucza zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w szczególności w przypadku osób, które miały kontakt z wirusem. W celu wykluczenia zakażenia u takich osób powinno się przeprowadzić dalsze badania przy użyciu testu molekularnego.